Oglądaj za darmo w Player+!


25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy Film Online.

Obecnie oglądających: 28125 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy

25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy

Sep. 10, 2020Poland112 Min.PG
Twoja ocena: 0
8.6 5 głosów
Udostępniono41

WYSZUKIWARKI FILMOWE

Jaki problem chcesz zgłosić?

Opis

Gdzie oglądać cały film 25 lat niewinności. Tomasz Komenda online?

Tomasz Komenda online! Przedstawiamy Wam długo wyczekiwany film. 25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy to film biograficzny opowiadający o losach Tomasza Komendy. To mężczyzna, który spędził 25 lat w więzieniu i jest oskarżony o gwałt i zabójstwo nastolatki. Po 18 latach został uniewinniony i zwolniony z więzienia, ale straconego życia nie odda. Ciężko nawet o odszkodowanie. Wyobrażacie sobie siedzieć 18 lat w więzieniu za niewinność? Świat przez te lata zmienił się zupełnie.  Twórcy próbują odpowiedzieć na najbardziej nurtujące pytanie, czyli jak uwięziono niewinnego człowieka? Nie tylko oni chcą odpowiedzieć na to pytanie. Ciekaw jestem co na to sam skazany. Obawiam się, że może mieć podobne podejście jak w filmie Jak Najdalej Stąd. Ale to tylko moje zdanie.

Scenariusz Andrzeja Gołda skupia się przede wszystkim na rodzinie Tomka Komendy. Oczywiście nie pomija ludzi, którzy przyczynili się do tej tragedii. Widzimy bezdusznych oficerów, którzy nie interesują się ludźmi. Boją się, że mogą stracić stołek, awanse, które doprowadziły do ​​zakończenia tej sprawy. Gołda wyraźnie pokazuje w swoim tekście, że wolność człowieka została zamieniona na wyższe stanowiska w pracy. Niestety ale tak się dzieje od lat i nikt o tym nie wspomina. Kiedy Holoubek pokazuje to wszystko na ekranie, widz złości się na tak wielką niesprawiedliwość. Ale powiem szczerze, że na tym świecie nie ma sprawiedliwości.

Co dalej z życiem naszego bohatera?

Prawdziwa historia niesłusznie skazanego mężczyzny, który czekał osiemnaście lat na wolność i sprawiedliwość. Jedyne, na co mógł liczyć, to rodzina, która nigdy nie wątpiła w jego niewinność. Debiut reżyserski Jana Holoubka pokazuje ostro całą sprawę. Cała Polska zna tę historię szczegółowo, a mimo to Janowi Holoubkowi udało się nakręcić film, który wbija w krzesło. Ja oglądając 25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy miałem ciarki na ciele. Sprawa jest pokazana idealnie.  I nie odpuszcza przez długi czas. Słyszałem już wiele opinii o tym filmie i wśród nich nie było żadnej złej.

Najwyraźniej obraz wywarł także wrażenie na jury koszalińskiej gali, która przyznała twórcom cztery jantary. Ale to nie koniec nagród. Nagrody dostała także wspaniała ekipa, która przyczyniła się do nakręcenia tej produkcji. Jana Holoubek dostał nagrodę za najlepszego reżysera, Andrzej Gołda za scenariusz. Natomiast Piotr Trojan za męską rolę i Bartłomiej Kaczmarek za zdjęcia.Film otrzymał także nagrodę publiczności. Jak widać chyba nie tylko mi się tak podoba. Wymiar sprawiedliwości w Polsce jest pełen niedoskonałości i błędów, o których wie chyba każdy obywatel. Są to jednak historie, które przydarzyły się komuś tam. Wielu z nas nie przeżyło tego na własnej skórze. Wiemy to bo opowiedział nam znajomy, że to przytrafiło się jego znajomemu. Dlatego podchodzimy do nich bez większych emocji.

25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy

 

Niesamowita ale i smutna historia, czyli Sprawa Tomka Komendy

Niewinny człowiek spędził 18 lat w więzieniu tylko dlatego, że wymiar sprawiedliwości potrzebował kozła ofiarnego. Nie mając twardych dowodów na zniekształcanie rzeczywistości i wymuszenie przyznania się do winy, postawiono Tomaszowi Komendę zarzuty i skazano go za gwałt i morderstwo ze szczególnym okrucieństwem. Sprawa była tak głośna, że ​​słyszeli o niej nawet osadzeni, a osoby o skłonnościach pedofilskich nie mają łatwego życia wśród osadzonych. To powinniście wiedzieć z wielu filmów czy seriali kryminalnych. Zresztą według mnie pedofile powinni zostać skazani na najgorsze kary, a czas w więzieniu powinni zapamiętać do końca życia.

Ta historia nigdy nie powinna się wydarzyć, a jednak jest prawdziwa od początku do końca. Wszyscy śledziliśmy losy Tomasza Komendy, który został niesłusznie skazany za przestępstwo, którego nie popełnił. Został uniewinniony przez Sąd Najwyższy dopiero w maju 2018 roku. Wydaje się, że Tomek wróci do normalności dopiero za kilka lat. Wiele się zmieniło w teraźniejszym świecie. Nowa technologia, inny sposób i styl życia. Ciężko mu się będzie przestawić, ale wierzę, że da radę.  W swoim debiucie filmowym Jan Holoubek nie skupia się na wymiarze sprawiedliwości, ale na osadzonym. Pokazuje tragedię, przez którą przechodzi komandos i jego rodzina, próbując z całych sił walczyć z aparatem władzy. Jest to walka nierówna i teoretycznie niemożliwa. Jednak pamiętajcie, zawsze warto wierzyć. Tomek wyszedł po 18 latach i będzie walczył o swoje. Wiadomo, że żadne odszkodowanie nie przywróci mu tych straconych lat ale chociaż w jakimś małym stopniu zrekompensuje.

Oryginalny tytuł 25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy
Oceny z IMDb 10 15,342 głosy

Reżyser

Jan Holoubek
Reżyser

Obsada

Agata Kulesza isTeresa Klemańska
Teresa Klemańska
Piotr Trojan isTomasz Komenda
Tomasz Komenda
Dariusz Chojnacki isRemigiusz Korejwo
Remigiusz Korejwo
Łukasz Lewandowski isProsecutor Tomankiewicz
Prosecutor Tomankiewicz
Adam Nawojczyk isProsecutor Kostrzyna
Prosecutor Kostrzyna
Dariusz Toczek isGrzegorz Głuszak
Grzegorz Głuszak
Jan Frycz is
"Stary"
Andrzej Konopka isOfficer Kołoczko
Officer Kołoczko
Jacek Beler is
"Słodki"

Komentarze

86 komentarzy
Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.


Tytuły które mogą Ci się spodobać

ABBA Film
Londyński bulwar
Wykiwać klawisza
Vacarme
Nędznicy
Gangster
Urban Country
Wyzwolenie 1: Ognisty łuk
Unintended
Notes from the Field
Człowiek-scyzoryk
Piano
×