Oglądaj za darmo w Amazon Prime Video!


Benedetta Film Online.

Obecnie oglądających: 114Benedetta

Benedetta

May. 01, 2021FrancePG
Twoja ocena: 0
6 1 głos
Udostępniono20

WYSZUKIWARKI FILMOWE

Jaki problem chcesz zgłosić?

Opis

Gdzie obejrzeć Benedetta film online?

Benedetta: Benedetta, najnowszy film Paula Verhoevena (“Nagi instynkt”, “RoboCop“, “Elle“) to oparta na prawdziwych wydarzeniach historia największej skandalistki Kościoła katolickiego, siostry Benedetty Carlini. W Benedetcie Verhoeven kolejny raz sięga po tematy trudne, i jak to zwykle u niego bywa, wywołuje burzę i kontrowersje. Tym razem pod płaszczykiem opowieści historycznej, pokazuje hipokryzję i zepsucie w samym sercu instytucji religijnej. Film jest oparty na prawdziwej historii i opowiada o tytułowej siostrze zakonnej. Akcja dzieje się w XVII wieku. Bohaterkę poznajemy, gdy trafia do klasztoru w Toskanii i zaczyna wywierać głęboki wpływ na lokalną społeczność. Mimo że była tylko nowicjuszką, uważała, że jest zdolna do czynienia cudów, co robiła od najmłodszych lat. Jednak podziw i miłość, jaką wspólnota darzy Benedettę, nie są pozbawione konfliktu. Kiedy zaczyna doświadczać niepokojących religijnych i erotycznych wizji, nawiązuje zakazany romans z inną zakonnicą, Bartolomeą.

Opis filmu

Koniec XVII wieku to czas, gdy ludność w Europie dziesiątkowana była przez szalejącą epidemię. Zamożna rodzina młodej Benedetty Carlini, ujawniającej niespotykane talenty od najwcześniejszych lat, postanawia zawierzyć córkę Bogu. Trafia ona pod skrzydła siostry przeoryszy jednego z toskańskich klasztorów. Dziewczynka szybko wywołuje w nowym miejscu poruszenie, gdy podczas modlitwy w niewytłumaczalny sposób upada na nią figura Matki Boskiej.

Obsada i recenzja filmu

W obsadzie produkcji znajdują się Virginie Efira, Lambert Wilson, Daphne Patakia, Charlotte Rampling, Olivier Rabourdin, Clotilde Courau, Herve Pierre, Louise Chevillotte i Nicolas Gaspar.

Po osiemnastu latach rola Benedetty (Virginie Efira) w klasztorze jest już zupełnie inna. Kobieta, regularnie doświadczana przez mistyczne wizje, zaczyna być świadoma swojej siły i wpływu, jaki ma na otoczenie. Z jednej strony rywalizuje o władzę ze swoją przełożoną (Charlotte Rampling), z drugiej wdaje się w płomienny romans. Obiektem westchnień bohaterki jest pochodząca z nizin społecznych Bartolomea (Daphné Patakia), która w klasztorze znalazła bezpieczną przystań. Rosnące wpływy Benedetty przysparzają jej również wrogów, i to na samych szczytach religijnej hierarchii.

Benedetta

Benedetta
Benedetta
Oryginalny tytuł Benedetta

Komentarze

144 komentarzy
Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.


Tytuły które mogą Ci się spodobać

Raj: wiara
Lambada
Zeta
The Mourning
Love, Kennedy
Blondie
Let’s Dance
King Jack
Profesionalac
Under Pressure
The Line
Biegnij Lola, biegnij
×