Oglądaj za darmo w Player+!


Benedetta Film Online.

Obecnie oglądających: 218Benedetta

Benedetta

May. 01, 2021FrancePG
Twoja ocena: 0
5 1 głos
Udostępniono20

WYSZUKIWARKI FILMOWE

Jaki problem chcesz zgłosić?

Opis

Gdzie obejrzeć Benedetta film online?

Benedetta: Benedetta, najnowszy film Paula Verhoevena (“Nagi instynkt”, “RoboCop“, “Elle“) to oparta na prawdziwych wydarzeniach historia największej skandalistki Kościoła katolickiego, siostry Benedetty Carlini. W Benedetcie Verhoeven kolejny raz sięga po tematy trudne, i jak to zwykle u niego bywa, wywołuje burzę i kontrowersje. Tym razem pod płaszczykiem opowieści historycznej, pokazuje hipokryzję i zepsucie w samym sercu instytucji religijnej. Film jest oparty na prawdziwej historii i opowiada o tytułowej siostrze zakonnej. Akcja dzieje się w XVII wieku. Bohaterkę poznajemy, gdy trafia do klasztoru w Toskanii i zaczyna wywierać głęboki wpływ na lokalną społeczność. Mimo że była tylko nowicjuszką, uważała, że jest zdolna do czynienia cudów, co robiła od najmłodszych lat. Jednak podziw i miłość, jaką wspólnota darzy Benedettę, nie są pozbawione konfliktu. Kiedy zaczyna doświadczać niepokojących religijnych i erotycznych wizji, nawiązuje zakazany romans z inną zakonnicą, Bartolomeą.

Opis filmu

Koniec XVII wieku to czas, gdy ludność w Europie dziesiątkowana była przez szalejącą epidemię. Zamożna rodzina młodej Benedetty Carlini, ujawniającej niespotykane talenty od najwcześniejszych lat, postanawia zawierzyć córkę Bogu. Trafia ona pod skrzydła siostry przeoryszy jednego z toskańskich klasztorów. Dziewczynka szybko wywołuje w nowym miejscu poruszenie, gdy podczas modlitwy w niewytłumaczalny sposób upada na nią figura Matki Boskiej.

Obsada i recenzja filmu

W obsadzie produkcji znajdują się Virginie Efira, Lambert Wilson, Daphne Patakia, Charlotte Rampling, Olivier Rabourdin, Clotilde Courau, Herve Pierre, Louise Chevillotte i Nicolas Gaspar.

Po osiemnastu latach rola Benedetty (Virginie Efira) w klasztorze jest już zupełnie inna. Kobieta, regularnie doświadczana przez mistyczne wizje, zaczyna być świadoma swojej siły i wpływu, jaki ma na otoczenie. Z jednej strony rywalizuje o władzę ze swoją przełożoną (Charlotte Rampling), z drugiej wdaje się w płomienny romans. Obiektem westchnień bohaterki jest pochodząca z nizin społecznych Bartolomea (Daphné Patakia), która w klasztorze znalazła bezpieczną przystań. Rosnące wpływy Benedetty przysparzają jej również wrogów, i to na samych szczytach religijnej hierarchii.

Benedetta

Benedetta
Benedetta
Oryginalny tytuł Benedetta

Komentarze

342 komentarzy
Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.


Tytuły które mogą Ci się spodobać

Alles is Familie
Humba Dreams
Thar
Zorro, The Gay Blade
Jobs
Stoned
Zło
Connected
Shy People
Meet Me in New York
Satan’s Little Helper
The Golden Bowl
×