Oglądaj za darmo w Player+!


Bronx Film Online.

Obecnie oglądających: 278Bronx

Bronx

Oct. 30, 2020FrancePG
Twoja ocena: 0
7 1 głos
Udostępniono0

WYSZUKIWARKI FILMOWE

Jaki problem chcesz zgłosić?

Opis

Gdzie oglądać cały film Bronx online?

Opis filmu Bronx: Lojalny policjant trafia na celownik skorumpowanej policji i walczących ze sobą gangów Marsylii. Aby zabezpieczyć swoich ludzi, musi wziąć sprawy w swoje ręce. Do roku 2067 Ziemia zostaje spustoszona przez zmiany klimatyczne, a ludzkość zmuszona jest żyć na sztucznym tlenie. Choroba wywołana syntetycznym O2 zabija światową populację, a jedyną nadzieją na wyleczenie jest przesłanie z przyszłości: „Wyślij Ethan Whyte”. Ethan, pracownik podziemnego tunelu, zostaje nagle przeniesiony do przerażającego, nowego świata pełnego nieznanych niebezpieczeństw, gdzie musi walczyć o ocalenie rasy ludzkiej.

Recenzja filmu

Na pierwszy rzut oka francuski film Netflixa w reżyserii Seth Larney to po prostu brutalne kino policyjne, bardzo typowe jeszcze dziesięć, może dwadzieścia lat temu. Umoczeni policjanci mordują i są mordowani – czasami w imię służby, czasami zarobku. Pod tym względem „Bronx” jest nawet znośny. Scenom akcji nie brakuje werwy, krew leje się całymi hektolitrami, efekty specjalne nie są złe. Idealnym tego wszystkiego przykładem jest scena, w której „nasi” przychodzą po syna znanego mafiosa. Facet natychmiast otwiera w ich kierunku ogień, za tarczę biorąc sobie kobietę, z którą jeszcze sekundę wcześniej uprawiał seks. Ostatecznie odpycha ją w ich stronę i ucieka przez okno. Jeden z policjantów biegnie za nim, drugi zbiega na dół po schodach. Pada coraz więcej strzałów. Kompletnie golusieńki gangster stopniowo przemieszcza się w stronę poziomu ulicy, ale policja jest tuż, tuż za nim. Zostaje otoczony. Stojąc do nich plecami udaje, że odrzuca broń, w rzeczywistości trzymając ją między brodą, a klatką piersiową. Podejmuje ostatnią, desperacką próbę ucieczki. Seria strzałów z pistoletu powala go na ziemię. Wszędzie bryzga jego krew. Cała scena została nakręcona bardzo sprawnie. Sporo tu ciekawych, szybkich (acz czytelnych) ujęć z ręki, muzyka nadaje całości większej dynamiki, a efekty gore wypadają bardzo przekonująco. Tego typu scenom i w ogóle wszystkim scenom w filmie, jeśli rozpatrujemy je czysto technicznie, nie można niczego zarzucić. Problemem jest scenariusz, który tylko w teorii łączy je w jedną całość.

Opis filmu i obsada

Całość zaczyna się od sceny, w której nieznany nam człowiek wali ze strzelby do krzyczącej kobiety, następnie jej psa i na koniec do siebie samego. Mocny moment, nie powiem, ale jak to się ma do szerszej fabuły całego filmu? W sumie to nijak. To znaczy nie jest to scena zupełnie od czapy i ma jakiś tam związek z resztą scenariusza, ale ani nie jest to punkt kulminacyjny całego filmu, ani gość ze strzelbą nie był naszym głównym bohaterem, ani nic z tych rzeczy. Reżyser filmu Seth Larney stwierdził, że pokaże nam najpierw akurat ten moment, bo dobrze jest zacząć z grubej rury, a że dramaturgicznie nie ma to za wiele sensu, to już nieistotne. Wspominałem, że zaraz po tym historia cofa się o trzy tygodnie? Fajny, kompletnie nie przetarty na wylot i zjedzony przez mole zabieg, nie?Bronx
Oryginalny tytuł Bronx

Komentarze

238 komentarzy
Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.


Tytuły które mogą Ci się spodobać

The Fields
Jeździec imieniem Śmierć
A Haunting at Silver Falls
Paper Dragons
The Belko Experiment
Pig Hunt
Tornado
Wraith
Back of Beyond
Lost
Jesienni zabójcy
Las Rojas
×