Oglądaj za darmo w Player+!


Elvis Film Online.

Obecnie oglądających: 291Elvis

Elvis

Jun. 23, 2022160 Min.
Twoja ocena: 0
5 1 głos
Udostępniono0

WYSZUKIWARKI FILMOWE

Jaki problem chcesz zgłosić?

Opis

Gdzie obejrzeć Elvis film online?

Elvis: Historia Elvisa Presleya (Butler) zgłębia złożoną, ponad dwudziestoletnią relację Presleya z Parkerem (Hanks), która rozpoczęła się wraz z początkiem bezprecedensowej kariery piosenkarza, na tle ewoluującego krajobrazu kulturowego i końca amerykańskiej niewinności. Kluczowym elementem opowieści jest jedna z najważniejszych i najbardziej wpływowych osób w życiu Elvisa, Priscilla Presley.

Recenzja filmu

Scenarzyści skupili się w tej opowieści nie na problemach Elvisa z kobietami, lekami czy innymi używkami, a na konflikcie ze swoim menagerem. To on jest tutaj czarnym charakterem. Pułkownik został pokazany jako mężczyzna potrafiący manipulować tłumami, który jest zachłanny. Swojego podopiecznego traktuje jak dojną krowę. W jego profesji nie ma miejsca na sentyment, przyjaźń czy lojalność. Luhrmann dużo zaryzykował, obsadzając w tej kreacji Toma Hanksa, który zazwyczaj gra rolę pozytywnych, wiecznie uśmiechniętych bohaterów. Bardzo rzadko ktoś obsadza go jako czarny charakter. Tom bardzo dobrze odnajduje się w powierzonej roli. Potrafi wydobyć z Parkera pewną złowieszczość, jednocześnie pozostając „niewinnym” staruszkiem, który chce dla wszystkich jedynie dobrych rzeczy. Łatwo uwierzyć w jego kłamstwa i poddać się manipulacji. Gdybym był na miejscu Presleya pewnie też ślepo podążałbym za wizjami złotych gór, jakie ten człowiek potrafił przedstawić w swoich opowieściach. Wiedział dokładnie, co człowiek chce usłyszeć. W każdej rozmowie uderzał w odpowiednie nuty.

Opis filmu

Ogromnym odkryciem dla mnie jest Austin Butler, którego kojarzę z serialu Kroniki Shannary, ale wtedy nic nawet w najmniejszym stopniu nie sugerowało, że chłopak skrywa w sobie taki talent aktorski. W filmie Luhrmanna nareszcie miał okazję rozwinąć skrzydła i pokazać widzowni, na co go stać, a stać go na wiele. Ten młody chłopak stanął w szranki z wielkim Tomem Hanksem o uwagę widza siedzącego w sali kinowej i to starcie wygrywa. Niesie ten film na swoich barkach, skupiając na sobie uwagę przez cały film.

Elvis

 

 

Elvis
Oryginalny tytuł Elvis

Reżyser

Baz Luhrmann
Reżyser

Obsada

Austin Butler isElvis Presley
Elvis Presley
Tom Hanks isColonel Tom Parker
Colonel Tom Parker
Olivia DeJonge isPriscilla Presley
Priscilla Presley
Dacre Montgomery isSteve Binder
Steve Binder
Richard Roxburgh isVernon Presley
Vernon Presley
Helen Thomson isGladys Presley
Gladys Presley
Yola isSister Rosetta Tharpe
Sister Rosetta Tharpe
David Wenham isHank Snow
Hank Snow
Luke Bracey isJerry Schilling
Jerry Schilling

Komentarze

215 komentarzy
Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.


Tytuły które mogą Ci się spodobać

Chwasty
Flirt
Permanent Record
Below the Fold
Vox Lux
Bloomington
Territory 8
Córka
Łowca
Central do Brasil
Wygrane marzenia
The Lathe of Heaven
×