Oglądaj za darmo w Amazon Prime Video!


Gierek Film Online.

Obecnie oglądających: 320Gierek

Gierek

Jan. 21, 2022Polska140 Min.
Twoja ocena: 0
7 1 głos
Udostępniono13

WYSZUKIWARKI FILMOWE

Jaki problem chcesz zgłosić?

Opis

Gdzie obejrzeć Gierek film online?

Gierek. „Gierkowskie” czasy przyniosły nie tylko zmiany w kraju, wiele inwestycji i związanych z tym finansowych konsekwencji. Miały wówczas miejsce także zmiany w samym narodzie, a szczególnie w kobietach. Te przeobrażania postarali się przenieść na ekran twórcy produkcji. Przedstawili oni Polskę niezwykle „kolorową”. Kobiety lat 70 i 80-tych zaczęły ubierać się bardzo barwnie, chętniej sięgały po wesołe ubrania, częściej zaglądały do babcinych szaf. Można było to zauważyć na ulicach, z których zniknęły szare i nijakie stroje, w których chodzono za czasów Gomułki.

Obsada filmu

W filmie występują: Michał Koterski, Małgorzata Kożuchowska, Agnieszka Więdłocha, Sebastian Stankiewicz, Antoni Pawlicki, Rafał Zawierucha, Ewa Ziętek, Jan Frycz, Filip Tłokiński, Krzysztof Tyniec, Maciej Zakościelny, Mikołaj Roznerski, Cezary Żak. Gierek jest najnowszym filmem Global Studio, producentów „Procederu”, „Krime Story. Love Story” (premiera w 2022 roku)

O filmie

Film to produkcja polska, która przedstawia historię życia I sekretarza KC PZPR w latach 1970-80. Filmowe dzieło jednak nie skupia się tylko na postaci, którą obecnie wielu wspomina z rozrzewnieniem. Ważnym aspektem fabuły jest również przedstawienie stylu życia dawnych lat i pewnych zmian, które miały miejsce w naszym kraju wraz z pojawieniem się tego polityka.

Misiek jako Gierek

Michał „Misiek” Koterski, który do roli przytył aż 17 kilogramów! Aktora kojarzymy z ról w takich produkcjach jak: 7 uczuć, Swingersi, Dzień świra, Pech to nie grzech czy Porady na zdrady. W roli jego żony, Stanisławy Gierek, zobaczymy Małgorzatę Kożuchowską, znaną z roli w serialu Rodzinka pl., serii filmów Kiler czy z filmu Wyszyński. Zemsta czy przebaczenie, który wkrótce będzie mieć swoją kinową premierę.

Gierek

 

Gierek
Oryginalny tytuł Gierek
Oceny z IMDb 10 323,146 głosy
Oceny z TMDb 10 323,146 głosy

Reżyser

Obsada

Michał Koterski isEdward Gierek
Edward Gierek
Małgorzata Kożuchowska isStanisława Gierek
Stanisława Gierek
Antoni Pawlicki isGeneral Roztocki
General Roztocki
Rafał Zawierucha isPiotr Jaroszewicz
Piotr Jaroszewicz
Jan Frycz isStefan Wyszyński
Stefan Wyszyński
Krzysztof Tyniec isgenerał KGB
generał KGB
Mikołaj Roznerski isstoczniowiec
stoczniowiec

Komentarze

259 komentarzy
Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.


Tytuły które mogą Ci się spodobać

Rogue Trader
Beckett
Cudotwórca
Najczystszy jest popiół
Mr. Right
Remember the Daze
Under the Mountain
Semblance
Księżna
Mrs. Winterbourne
Last Summer
The Call of the Wild: Dog of the Yukon
×