Oglądaj za darmo w Amazon Prime Video!


Numer 32 – Malasaña 32 Film Online.

Obecnie oglądających: 230Legalne źródła

Numer 32 – Malasaña 32

Numer 32 – Malasaña 32

Jan. 17, 2020Spain
Twoja ocena: 0
8 1 głos
Jaki problem chcesz zgłosić?

Opis

Gdzie oglądać cały film Numer 32 online?

Hiszpania tworzy wspaniałe filmy i seriale. Przykładem tego jest kilka wspaniałych produkcji takicj jak Dom z papieru, czy Contratiempo. Tym razem przyglądamy się ciekawej produkcji jaką jest horror podtytułem Numer 32. Cały film online naprawdę mrozi krew w żyłach. Dawno nie widziałem tak dobrego horroru. Hiszpański język w filmie robi ciekawy klimat, dlatego odradzam oglądać go z lektorem czy z dubbingiem. Zamiast tego, reżyser Albert Pintó wzmacnia swoją historię rodziny w nawiedzonym mieszkaniu z dużą przewidywalnością. Od czasu do czasu podkręca tempo filmu i wtedy można się bardzo wystraszyć. Film jest zdecydowanie lepszy od innego horroru, który pojawił się w kinach. Chodzi o Gniazdo zła. Niestety ale w tym drugim czegoś mi brakuje. Nie ma tego przerażającego klimatu.

Ciekawa Hiszpańska produkcja

Cały film Numer 32 rozgrywa się w latach 70., tuż po zakończeniu rządów Francisco Franco. Produkcja pokazuje charakterystyczne cechy społeczne ówczesnej Hiszpanii i rzeczywistość rodzin, które przenoszą się z obszarów wiejskich do miasta. Robią to oczywiście w poszukiwaniu lepszego życia. Jak wiecie, większość uważa, że duże miasta mogą zapewnić lepszy stylu życia. Bohaterowie będąc w mieście, stają w obliczu trudnych realiów ekonomicznych. Chodzi o koszty życia w tych miejscach i tego, jak skomplikowane może być uzyskanie pensji umożliwiającej wygodne życie. Dzieje się tak nie tylko w Madrycie, ale dzieje się tak we wszystkich innych dużych miastach na całym świecie.

Zresztą widać to nawet u nas w Polsce. Osoby, które mieszkają w dużych miastach takich jak Warszawa wiedzą, że ceny wynajmu są nawet 3 razy większy niż w innych miastach. Nic z tego nie jest szczególnie oryginalne, a jest to rodzaj filmu, w którym ujawnienie swoich stereotypów zepsułoby wiele z głównych wydarzeń fabularnych. Staje się to problemem szczególnie w przypadku centralnych strasznych scen, które próbują zamknąć nas w perspektywie przestraszonych członków rodziny. Wszystko to dzieje się, gdy ostrożnie przemierzają ciemne pokoje w mieszkaniu. Film Numer 32 online początkowo skutecznie radzi sobie z tego typu niepokojem, ale tym bardziej stajemy się świadomi rytmu panującego w nim przerażenia. Możemy dużo przewidzieć w tym filmie, to jeden z minusów tej produkcji. Powinien być bardziej nieprzewidywalny.

Przerażający horror, czyli Numer 32 online

Skrypt ma kilka wad i trudno zrozumieć, jak nie zostały one wyeliminowane przy tak wielu zaangażowanych w to ludziach. Powód, dla którego dom jest nawiedzony, jest dobrze wyjaśniony. Natomiast działania, które prowadzą do tych wyjaśnień, głównie sposób reagowania postaci i ich motywacja, nie są jasne. Moim skromnym zdaniem jest oczywiste, że manipuluje się osobowościami na rzecz przeniesienia fabuły w konkretnym kierunku. Ponadto wiele działań postaci nie ma innego celu niż wymuszenie strachu. To kolejna wada ale jak to się mówi – nie ma produkcji idealnych.

Najlepszy i najbardziej przerażający rozwój akcji pojawia się w połowie filmu, ale nie trwa zbyt długo. Po tym, jak każdy członek dostanie się do zamkniętych drzwi budynku. To trochę jak bunkier w serialu Zagubieni. Olmedowie są pozbawieni gotówki i mają pracę, do której muszą wrócić. To właśnie w tych krótkich chwilach film wskazuje na głębszy horror. To właśnie niemożność utrzymania rodziny doprowadziła ich do tego wszystkiego. Czasami jak widać zmiana miejsca zamieszkania nie okazuje się lepsza.

Numer 32 - Malasaña 32

Numer 32 – Malasaña 32
Numer 32 – Malasaña 32
Oryginalny tytuł Malasaña 32
Oceny z IMDb 5.4 991 głosy
Oceny z TMDb 6.7 294 głosy

Reżyser

Obsada

Iván Marcos isManolo Olmedo
Manolo Olmedo
Bea Segura isCandela Olmedo
Candela Olmedo
Begona Vargas isAmparo Olmedo
Amparo Olmedo
Javier Botet isAnciana Clara / Administrador
Anciana Clara / Administrador
Iván Renedo isRafael Olmedo
Rafael Olmedo
Concha Velasco isSra. Maruja Dávalos
Sra. Maruja Dávalos
Pablo Vázquez isAgente de policía 1
Agente de policía 1

Komentarze

86 komentarzy
Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.


Udostępniono2

Tytuły które mogą Ci się spodobać

Dom bardzo nawiedzony 2
Oko kota
Kult
Famine
River of Darkness
Tabernacle 101
The Fall
The Conspiracy
Darkening Sky
Mercy Black
Gorączka śmierci
Millennial Killer
×