Oglądaj za darmo w Amazon Prime Video!


Mistrz Film Online.

Obecnie oglądających: 92Mistrz

Mistrz

Dec. 30, 2020Poland91 Min.PG
Twoja ocena: 0
7 1 głos
Udostępniono1

WYSZUKIWARKI FILMOWE

Jaki problem chcesz zgłosić?

Opis

Gdzie obejrzeć film Mistrz online za darmo?

Mistrz to historia legendarnego pięściarza Tadeusza „Teddy’ego” Pietrzykowskiego, który dzięki walkom na ringu ocalił swoje życie w niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym i zagłady Auschwitz-Birkenau. Oparty na prawdziwych wydarzeniach dramat przedstawia nieznaną historię polskiego sportowca, który w miejscu zagłady stał się symbolem nadziei na zwycięstwo.

Przyjechał do obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu pierwszym transportem. Otrzymał numer 77. Szybko stał się jednym z bardziej znanych więźniów. Toczył walki bokserskie. Również z Niemcami. I obijał ich niemiłosiernie. Właśnie powstał o nim film.

To nowy film, który walczył o „Złote Lwy” podczas 45. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Wkrótce ma być dostępny szerszej publiczności (jeszcze nie wiadomo, jak będzie wyglądała dystrybucja, bo pandemia koronawirusa spowodowała zamknięcie kin). A warto czekać. To nieznana i zarazem piękna historia Tadeusza Teddy’ego Pietrzykowskiego. Pięściarza, który stał się sławny dzięki zwycięstwom w… obozie koncentracyjnym Auschwitz.

Opis filmu Mistrz

– „Mistrz” to opowieść o niezwykłym człowieku, który dzięki swoim umiejętnościom nie tylko walczył o życie w miejscu zagłady, ale również dawał nadzieję innym, że ich oprawcy nie są niepokonani – tłumaczy reżyser filmu, Maciej Barczewski.

Pietrzykowski był świetnie zapowiadającym się pięściarzem. Trenował u boku legendarnego Feliksa Stamma. Był mistrzem Warszawy i wicemistrzem Polski. Jego karierę przerwała II wojna światowa.

Skąd się wziął pseudonim „Teddy”?

Kiedy nastolatek trenował – jeszcze przed wojną – boks, to musiał się z tym ukrywać. Żaden z dyrektorów warszawskich szkół nie chciał przyjąć „łobuza, który bije się w ringu”. – Dyrektorowi Gimnazjum im. Batorego powiedziałem, że to walczy mój brat, a nie ja. Uwierzył. Dzięki temu skończyłem szkołę. A w ringu musiałem przyjąć ksywę, dla niepoznaki. I wtedy przylgnął do mnie „Teddy” – tłumaczył po latach Pietrzykowski (cytat pochodzi z książki „Bokser z Auschwitz. Losy Tadeusza Pietrzykowskiego”

Mistrz cały film online cda zalukaj za darmo

Mistrz
Oryginalny tytuł Mistrz
Oceny z IMDb 10.0 125,275 głosy
Oceny z TMDb 10 23,211 głosy

Reżyser

Obsada

Piotr Głowacki isTadeusz Pietrzykowski 'Teddy'
Tadeusz Pietrzykowski 'Teddy'

Komentarze

294 komentarzy
Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.


Tytuły które mogą Ci się spodobać

Hrabia Monte Christo
Zero Hour!
Christmas in Canaan
Władca much
Fighter
Powrót do Abraham Point
Back to Bataan
Sans famille
One by Two
New Town Killers
De Patrick
Kult
×