Oglądaj za darmo w Player+!


Niewidzialna wojna Film Online.

Obecnie oglądających: 343Niewidzialna wojna

Niewidzialna wojna

Jego życie napisało najmocniejszy scenariuszSep. 30, 2022
Twoja ocena: 0
5 1 głos
Udostępniono0

WYSZUKIWARKI FILMOWE

Jaki problem chcesz zgłosić?

Opis

Gdzie obejrzeć Niewidzialna wojna film online?

Niewidzialna wojna miała być biografią bez ściemy, a mam wrażenie – graniczące z pewnością! – że Patryk Vega mocno ją spreparował. Wrzucił do niej trochę pikanterii, ale nie zdradził całej prawdy na temat swoich wzlotów i upadków. Opuszcza bardzo dużo wydarzeń ze swojego życia. Jest to problem wielu filmów autobiograficznych. W rezultacie produkt końcowy jest nudny. Widz nie dowiaduje się praktycznie niczego nowego o bohaterze. Śledzi jego losy, które już dobrze znał, bo usłyszał o nich w jednym z licznych wywiadów. Vega obiecywał, że się przed widzami otworzy, ale tego nie zrobił. Zamiast tego stworzył pewnego rodzaju laurkę dla samego siebie, w której jawi się jako nierozumiany przez Polaków geniusz. W jednej ze scen doradzający mu ksiądz mówi, że reżyser powinien „zwolnić i podnieść poziom”, by odnieść sukces. Szkoda, że Vega go nie posłuchał.

Recenzja filmu

Niewidzialna wojna ma charakterystyczny dla Vegi sposób prowadzenia akcji, czyli mocno poszatkowane sceny ułożone chronologicznie w jedną całość. Film rozpoczyna scena, jak mały Patryk i jego mama zdobywają górskie szczyty i muszą przeczołgać się przez wąski przesmyk. Co tam robią? Jak się tam znaleźli? Czy się zgubili? Czemu kobieta naraża życie swojego dziecka? Tego reżyser nam nie mówi. Wykorzystuje jedynie tę scenę, by pokazać, jak matka, grana przez Annę Muchę, prawdopodobnie po raz pierwszy mówi synowi, by się nie bał, bo jest najlepszy na świecie. Ta maksyma będzie przyświecać Patrykowi przez resztę życia, więc usłyszymy ją jeszcze nie raz. Bohater jest bowiem święcie przekonany, że jest najlepszy w tym, co robi. Nie ma znaczenia, czy chodzi o handel kradzionym oprogramowaniem na giełdzie komputerowej w Warszawie, pisanie scenariuszy czy reżyserowanie filmów. Oczywiście są też momenty, kiedy sytuacja go przerasta i to ogromne ego ładuje go w kłopoty, a nawet naraża na karę więzienia. Jak twierdzi reżyser, przed celą lub śmiercią uchroniła go Boża Opatrzność, która cały czas nad nim czuwa. Jakaś niewidzialna moc pomaga mu w spełnianiu marzeń.

Aktorzy w filmie

Dochodzi też do pewnej kuriozalnej sceny, w której Rafał Zawierucha zostaje zastąpiony przez innego mężczyznę. Dzieje się to w czasie, gdy Vega mocno tyje. Najwidoczniej nie chciano sztucznie pogrubiać aktora, więc wybrano tęższego odtwórcę roli, którego Zawierucha dubbinguje. Bardzo źle to wychodzi – nie tylko dlatego, że postać ta brzmi sztucznie, ale dlatego, że nowy aktor jest wyższy od Rafała, co bardzo rzuca się w oczy w scenach z żoną.
W filmie duże role przypadły także Annie Musze (jako matce Patryka) i Justynie Karłowskiej (jako żonie). O grze obu pań można powiedzieć jedynie to, że były w produkcji, ponieważ scenariusz nie przewidział dla nich większej funkcji. Pojawiają się na ekranie po to, by okazać wsparcie bohaterowi. Nieważne, w jakie problemy się wpakuje, czy jakim świnią się okaże, one zawsze będą stały u jego boku. Nigdy w niego nie zwątpią, bo są w niego wpatrzone jak w obrazek.

Niewidzialna wojna

Niewidzialna wojna
Oryginalny tytuł Niewidzialna wojna

Reżyser

Patryk Vega
Reżyser

Obsada

Anna Mucha isPatryk Vega's Mother
Patryk Vega's Mother

Komentarze

281 komentarzy
Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.


Tytuły które mogą Ci się spodobać

Niezwykłe życie Timothy’ego Greena
Hotel
W proch się obrócisz
Strażnik
Unsolved Suburbia
Falling Up
The Outer Wild
Krystal
Daj, proszę
Cena sukcesu
Lady Jane
Perfect Creature
×