Oglądaj za darmo w Player+!


Za duży na bajki Film Online.

Obecnie oglądających: 173Za duży na bajki

Za duży na bajki

Mar. 18, 2022
Twoja ocena: 0
6 1 głos
Udostępniono6

WYSZUKIWARKI FILMOWE

Jaki problem chcesz zgłosić?

Opis

Gdzie obejrzeć Za duży na bajki film online?

Za duży na bajki: Historia 10-letniego Waldka, który wyrywa się spod skrzydeł kochającej mamy. Teresa, borykając się z własnymi problemami, przelewa je na chłopca i nie pozwala mu na spokojne dorastanie. Waldek chce startować w największym w Europie turnieju gamingowym. Wydaje się, że choroba mamy i ekscentryczna ciotka staną na drodze do spełnienia marzeń. Nieoczekiwanie to właśnie dzięki nim chłopiec zyska coś więcej niż wygraną w turnieju.

Opis filmu

Kiedy matka Waldusia musi wyjechać na parę dni do szpitala, jej obowiązki przejmuje Mariolka. Chłopak ma swoje „piorytety”, a ciotka „znęca się nad nim psychiatrycznie”. Regularnie odciąga go od komputera, każąc mu jeździć pod blokiem na rowerze, chodzić na basen, a nawet, o zgrozo, samemu zrobić sobie śniadanie. Dlatego w drugim akcie narracja skręca w opowieść w stylu „Wojny z dziadkiem” i dzieciak wszelkimi możliwymi sposobami próbuje zmusić ją do powrotu do domu. Zamiast tego odkryje, że życie to nie tylko gry komputerowe, dowie się czegoś o swoich najbliższych i zakocha się w jednej gamerce.

Fabuła filmu

Sam e-sport jest tu ciekawą atrakcją fabularną, ale nie ma wyraźnego zastosowania. Dyscyplinę można by zastąpić czymś zupełnie innym. Pojawia się w filmie i znika. Zobaczymy kilka fragmentów rozgrywek i usłyszymy rozmowy zawodników, które są aż niewiarygodnie grzeczne i wygładzone. Bo „Za duży na bajki” to film przefiltrowany przez dziecięcą wyobraźnię, więc nie ma szans na ujęcie podejmowanego tematu z odpowiednią powagą.

Obsada filmu

W rolach głównych dziecięce odkrycia aktorskie: Maciej Karaś, Patryk Siemek i Amelia Fijałkowska, a partnerują im Karolina Gruszka, Dorota Kolak oraz Andrzej Grabowski. Film jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej i koprodukowany przez Mazowiecki i Warszawski Fundusz Filmowy.

Za duży na bajki

 

Za duży na bajki
Oryginalny tytuł Za duży na bajki

Reżyser

Obsada

Karolina Gruszka isWaldek's Mother
Waldek's Mother
Dorota Kolak isAuntie Mariolka
Auntie Mariolka

Komentarze

288 komentarzy
Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.


Tytuły które mogą Ci się spodobać

Minionki: Cro Minion
Aladyn
DC Super Hero Girls: Hero of the Year
Hammy i Przygodny Bumerang
Ptasie sprawki
Lou
Księga Dżungli: Przyjaciółka Mowgliego
Paa
Bratz: Super Babyz
Aloha Scooby-Doo!
Czarny Książę
Zathura – kosmiczna przygoda
×