Oglądaj za darmo w Amazon Prime Video!

Chirurgiczne cięcie – The Surgeon’s Cut

Chirurgiczne cięcie – The Surgeon’s Cut

Dec. 09, 2020
Twoja ocena: 0
7 1 głos

Sezony i odcinki

1Sezon 1 Dec. 09, 2020

Twórca

Twórca

Obsada

Opis

Gdzie obejrzeć serial Chirurgiczne cięcie – The Surgeon’s Cut online?

Chirurgiczne cięcie” przybliża postacie czterech pionierskich chirurgów z całego świata, którzy wyróżniają się wizjonerskim podejściem do swojej profesji. Widzowie będą świadkami, jak przeprowadzają oni innowacyjne operacje i zabiegi. Lekarze ujawniają też swoje osobiste historie i opowiadają, co skłoniło ich do praktykowania medycyny. Ich obszary specjalizacji to medycyna płodu, neurochirurgia, transplantologia i kardiologia. Serial daje unikatowy wgląd w świat chirurgii i bada, jak nowe odkrycia i techniki nieustannie zmieniają nasz sposób rozumienia ludzkiego ciała.  

O chirurgii.

Chirurgia (z grec. cheir − ręka, ergon – czyn, działanie, cheirurgia – ręcznie wykonywana praca) – dziedzina medycyny zajmująca się leczeniem operacyjnym. Jest nauką nadrzędną i zawiera wiele podspecjalności. Sama nazwa chirurgia identyfikowana jest z dziedziną o nazwie chirurgia ogólna. Jest to kliniczna dziedzina medycyny. Oprócz chirurgii zabiegowej istnieje jednak szeroki zakres chirurgii zachowawczej. Praca chirurga jest ciągłym wybieraniem mniejszego ryzyka. Niekiedy okazuje się, że mniejszym ryzykiem jest zaniechanie operacji, np. leczenie operacyjne małej przepukliny u pacjenta z ciężką niewydolnością oddechową stanowi większe ryzyko niż zaniechanie operacji.

Część ogólna (wstęp do chirurgii) dotyczy ogólnych zasad gojenia ran, zakażeń, przetaczania krwi, żywienia, regulacji gospodarki elektrolitowej organizmu, postępowania przed- i pooperacyjnego, zasad doraźnej pomocy w stanach zagrożenia życia, ogólnych zasad techniki operacyjnej (niektórzy autorzy do części ogólnej chirurgii zaliczają zagadnienia związane z leczeniem przepuklin).

Chirurgiczne cięcie - The Surgeon's Cut

Chirurgiczne cięcie – The Surgeon’s Cut
Oryginalny tytuł The Surgeon's Cut
Data pierwszej emisji Dec. 09, 2020
Sezony 1
Odcinki 1
Udostępniono0

Tytuły które mogą Ci się spodobać

Ukryta prawda
Ghost Adventures
Rozkwit imperiów: Osmanowie
Five Came Back
The Defiant Ones
Valley of the Damned
Mandalorianin – The Mandalorian
Fernando
The Keepers
Nic do zgłoszenia
19+
Last Chance U
×