Oglądaj za darmo w Player+!


Dostępne wszystkie sezony i odcinki!

Mecenas Porada Serial Online.

Obecnie oglądających: 313
Mecenas Porada

Mecenas Porada

Sep. 01, 2021
Twoja ocena: 0
10 1 głos
Udostępniono0

WYSZUKIWARKI SERIALI

Sezony i odcinki

1Sezon 1 Sep. 01, 2021

Twórca

Twórca

Obsada

Aleksandra Domańska isKatarzyna Porada
Katarzyna Porada
Radosław Pazura isGrzegorz Porada
Grzegorz Porada
Antoni Pawlicki isAleksander Wyrzykowski
Aleksander Wyrzykowski
Magdalena Wróbel isZosia Krawczyk
Zosia Krawczyk
Mateusz Rusin isMarcin Drawicz
Marcin Drawicz
Marta Dabrowska isIza Drawiec
Iza Drawiec
Otar Saralidze isAdi Tsurgan
Adi Tsurgan

Opis

Gdzie obejrzeć Mecenas Porada serial online?

Mecenas Porada: Mecenas Katarzyna Porada (Aleksandra Domańska) jest zawsze blisko ludzi. Niedrogo i serdecznie to dewiza błyskotliwej prawniczki, która właśnie zdała egzamin adwokacki. Droga do tego celu nie była usłana różami, a Kasia w swej karierze zawodowej ma nawet doświadczenia we… fryzjerstwie. Ośmielona uzyskaniem dyplomu adwokata udaje się do szefowej w kancelarii, w której pracuje, po podwyżkę. Ta jednak, zamiast pogratulować Kasi sukcesu, zwalnia ją… Nie mogąc znaleźć zatrudnienia, zdesperowana wynajmuje maleńki boks w galerii handlowej. Oferuje klientom niedrogą pomoc prawną – koszt to złotówka za minutę. Nawet nie zdaje sobie sprawy, jak nietypowych klientów przyciągnie swoją ofertą. Przygody błyskotliwej prawniczki. Gdy jej kariera jest na zakręcie, wpada na pomysł na własny biznes, który przyciąga nietypowych klientów.

Opis serialu

Kasia, błyskotliwa, zdolna studentka drugiego roku prawa z dnia na dzień musi zmierzyć się z z życiem. Jej ukochany ojciec – muzyk, ulega wypadkowi. Jest sparaliżowany i nie jest w stanie dalej ich utrzymywać. Kasia postanawia kontynuować naukę w trybie wieczorowym. Równolegle podejmuje pracę w salonie fryzjerskim znajdującym się w bloku, na parterze. To umożliwia jej stałe doglądanie chorego ojca. Pierwsze kroki w salonie nie były łatwe, ale z czasem z pomocy fryzjerskiej awansuje na rozchwytywaną fryzjerkę. Tak Kasi – fryzjerce udaje się ukończyć prawo, a następnie aplikację w małej, kiepsko prosperującej kancelarii na osiedlu. Zdaje egzamin adwokacki i zaczyna pracować jako tani konsultant prawny w Galerii Handlowej. Jej ambicja, spontaniczny i wyjątkowy sposób prowadzenia dochodzeń oraz wielkie serce, sprawiają że pierwsze sukcesy przychodzą błyskawicznie, zapewniając jej wielu klientów.

Recenzja serialu

Seriali prawniczych nie mieliśmy dużo w Polsce, więc Mecenas Porada wyróżnia się na rynku i przyciąga wielbicieli gatunku. Na tle Prawa Agaty wygląda zupełnie inaczej pod praktycznie każdym względem, bo nowy serial w swoim podejściu jest bardziej idealistyczny i zarazem mniej bajkowy. Życie tytułowej bohaterki nie było i nie jest usłane różami. Kobieta nie rozbija się drogim samochodem i nie mieszka w pałacu niczym księżniczka zarabiająca miliony. Bohaterka chce pracować dla samej chęci pomocy ludziom, nie dla pieniędzy. To nadaje temu przyjemny charakter i ważną wiarygodność, która pozwala uwierzyć w decyzje, podejście i prezentowane emocje prawniczki.

Trudno nie lubić tytułowej bohaterki, bo Aleksandra Domańska tworzy postać sympatyczną. Aż chce się jej kibicować – czy to na polu zawodowym, czy prywatnym. Dobrze też wygląda otaczająca ją grupka kolegów z galerii handlowej, którzy tworzą zwariowany i zabawny kolektyw. Często pomagają jej w pracy, co dobrze dopełnia historię i pozwala wyciągać rozrywkę na lepszy poziom. Nawet Radosław Pazura jako niepełnosprawny ojciec bohaterki jest świadomie irytujący.

Mecenas Porada

Mecenas Porada
Mecenas Porada
Oryginalny tytuł Mecenas Porada
Oceny z TMDb 9 1 głosy
Data pierwszej emisji Sep. 01, 2021
Data ostatniej emisji Sep. 01, 2021
Sezony Wszystkie dostępne!
Odcinki Wszystkie dostępne!
Średnia Długość 42 minut

Komentarze

279 komentarzy
Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.


Udostępniono0

Tytuły które mogą Ci się spodobać

Evil
Rodzina zastępcza
Pose
Sprawa idealna
Luck
Lista śmierci
Pico da Neblina
Gomorra – La serie
Alpha Betas
Bridgertonowie – Bridgerton
L.A.’s Finest
Na tafli marzeń – Zero Chill
×