Oglądaj za darmo w Player+!


Dostępne wszystkie sezony i odcinki!

Młody Wallander – Young Wallander Serial Online.

Obecnie oglądających: 414
Młody Wallander – Young Wallander

Młody Wallander – Young Wallander

Sep. 01, 0202
Twoja ocena: 0
5 1 głos
Udostępniono0

WYSZUKIWARKI SERIALI

Sezony i odcinki

2Sezon 2 Feb. 17, 2022
1Sezon 1 Sep. 03, 2020

Twórca

Twórca

Obsada

Opis

Nieważne, czy Kurt Wallander ma dla Was twarz Rolfa Lassgårda, Kristera Henrikssona czy Kennetha Branagha, jeśli lubicie nordic noir, z całą pewnością gdzieś zetknęliście z depresyjnym detektywem rodem z Ystad. Bohater cyklu powieści Henninga Mankella, od których zaczął się boom na skandynawskie kryminały, doczekał się na przestrzeni lat kilku ekranowych wcieleń, a wkrótce przyjdzie pora na następne. Tym razem w netfliksowym wydaniu.

Nie oczekujcie jednak kolejnego podejścia do tych samych historii. Zamówiony przez Netfliksa serial ma nam przedstawić znacznie młodszą wersję bohatera, co zresztą wyjaśnia sam tytuł – „Young Wallander”. W sześcioodcinkowej produkcji zobaczymy Kurta Wallandera jako świeżo upieczonego policjanta, który właśnie zajmuje się swoją pierwszą sprawą, ale i tutaj jest pewien haczyk. Akcja ma się bowiem rozgrywać współcześnie, czyli mowa raczej o reboocie niż prequelu.

Z jednej strony szkoda, bo chętnie zobaczylibyśmy Wallandera w historii rodem z lat 70. (akcja oryginału toczyła się w latach 90.), ale z drugiej współczesna otoczka daje twórcom całe mnóstwo możliwości. O ile oczywiście zachowają ducha twórczości Mankella, który w swoich książkach łączył kryminał z opowieścią o przemianach w społeczeństwie.

Podstawową sprawą będzie jednak rzecz jasna podejście do głównego bohatera. Ile zatem będzie znanego Kurta w „Młodym Wallanderze”? Na razie możemy zgadywać. W netfliksowym oświadczeniu czytamy tylko, że serial skupi się na wydarzeniach, które ukształtowały bohatera zarówno pod względem zawodowym, jak i prywatnym.

Oceny z TMDb 10 1,124 głosy
Data pierwszej emisji Sep. 01, 0202
Data ostatniej emisji Sep. 01, 2020

Komentarze

252 komentarzy
Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.


Udostępniono0

Tytuły które mogą Ci się spodobać

Czarny Ptak / Black Bird
Endeavour
Wirus – The Strain
ONI: PAKT – THEM
Emergence
October Faction
Minuta ciszy
Żmijowisko
Status związku
Breathe
Santos Dumont
Rodzina Borgiów
×