Oglądaj za darmo w Amazon Prime Video!

Shtisel

Shtisel

Jun. 29, 2013
Twoja ocena: 0
6 1 głos

Sezony i odcinki

3Sezon 3 Dec. 20, 2020
2Sezon 2 Oct. 31, 2015
1Sezon 1 Jun. 29, 2013

Twórca

Obsada

Michael Aloni isAkiva Shtisel
Akiva Shtisel
Doval'e Glickman isShulem Shtisel
Shulem Shtisel
Neta Riskin isGiti Weiss
Giti Weiss
Shira Haas isRuchama Weiss
Ruchama Weiss
Zohar Strauss isLipa Weiss
Lipa Weiss
Sarel Piterman isZvi Arye Shtisel
Zvi Arye Shtisel
Eliana Shechter isTovi Shtisel
Tovi Shtisel
Gal Fishel isYosa'le Weiss
Yosa'le Weiss
Ori Ilovitz isHaim'ke Weiss
Haim'ke Weiss

Opis

Gdzie obejrzeć serial Shtisel online?

Główną rolę w „Shtisel” gra rodzina ortodoksyjnych Żydów, która mieszka w konserwatywnej dzielnicy Jerozolimy, Mea Shearim. Jej członkowie zmagają się z codziennością, szukają miłości i starają się poradzić sobie ze stratą. Pierwszy sezon serialu ukazał się w 2013 r., drugi miał premierę w 2015. Z czasem serial stał się popularny również poza Izraelem, głównie dzięki platformie Netflix.

Występują: Michael Aloni, Shira Haas, Sarel Piterman, Doval’e Glickman, Neta Riskin, Orly Silbersatz Banai, Eliana Shechter, Zohar Strauss i Gal Fishel.

Opis serialu:

Prace nad trzecim sezonem miały ruszyć w maju, ale pandemia koronawirusa pomieszała szyki ekipie filmowej. Nadzieję na to, że opóźnienie z realizacją serialu nie będzie zbyt długie, przyniosła Shira Haas, która w połowie czerwca opublikowała w mediach społecznościowych swoje zdjęcie ze scenariuszem kontynuacji „Shtisel”.

„Kilkukrotnie płakałam, gdy czytałam scenariusz, a nie jestem typem płaczki” – uchyliła rąbka tajemnicy w jednym z wywiadów. Na marginesie, Haas możemy również oglądać w hitowym serialu Netflixa „Unorthodox”.

Ostatecznie prace nad kolejną transzą serialu rozpoczęły się w połowie lipca. Dowodem na to są m.in. zdjęcia, które pojawiły się na instagramowym profilu Michaela Aloniego. Aktor, który gra kochliwego Akivę, dał się sfotografować podczas przerwy na planie zdjęciowym, gdy robił sobie żarty z Shirą. Jako że ubrany jest w piżamę, post okrasił humorystycznym komentarzem „Piękność i gość w piżamie”.

Nowe odcinki „Shitsel” ujrzą światło dzienne w przyszłym roku.

Co ciekawe, zarówno Aloni, jak i Haas mają polskie korzenie. Rodzina Shiry związana była z Polską, Węgrami i Czechami. Jeśli chodzi o Michaela, wiadomo nieco więcej – z naszym krajem byli związani dziadkowie ze strony jego ojca.

Zdarzają się serialowe alternatywy bardziej i mniej alternatywne. Kiedy omawiamy jakiś brytyjski czy skandynawski kryminał, to mniej więcej wiadomo, czego się spodziewać. I nawet jeśli „nieamerykańskość” odróżnia pewne produkcje dramatyczne czy komediowe od tego, co częściej towarzyszy nam na ekranie, to rzadko mamy do czynienia z realiami, które całkiem wywracają nasze serialowe przyzwyczajenia.

Shtisel

Shtisel
Shtisel
Shtisel
Shtisel
Shtisel
Shtisel
Oryginalny tytuł שטיסל
Oceny z TMDb 8 10 głosy
Data pierwszej emisji Jun. 29, 2013
Data ostatniej emisji Dec. 20, 2020
Sezony 3
Odcinki 33
Średnia Długość 42 minut
Udostępniono0

Tytuły które mogą Ci się spodobać

Na cały głos
1983
Xena: Wojownicza Księżniczka
Generation Kill: Czas wojny
Wielkie nadzieje
Słowo na L
Wolfblood
Nowy papież
The Event: Zdarzenie
Obłudna gra – Filthy Rich
Klub Cuervos
I Am the Night
×