
Śmierć pod palmami – Death in Paradise: Detektyw Richard Poole zostaje przeniesiony z Londynu na Saint-Marie na Karaibach, gdzie klimat mu raczej nie odpowiada. Brytyjski inspektor przybywa na jedną z karaibskich wysp, gdzie rozpoczyna pracę w lokalnym posterunku policji.
W sezonie szóstym detektyw Humphrey Goodman, znany z filmu „To właśnie miłość” Kris Marshall, niecierpliwie czeka na powrót Marty (Joséphine Jobert), starej znajomej z Londynu. Niefortunnie zaraz po jej przybyciu na wyspę, ich kiełkujący właśnie romans zostaje wystawiony na poważną próbę ze względu na popełnione zupełnie nie w porę morderstwo. Zdarzenie to wpłynie również na pozostałych członków jego zespołu. Okazuje się, że martwy mężczyzna to przyjaciel Florence z czasów szkolnych. Kobieta angażuje się emocjonalnie w sprawę i walczy o sprawiedliwość dla swojego zmarłego przyjaciela. Niespodziewane spotkanie odgrzebuje dawno zapomniane wspomnienia u Dwayne’a, natomiast oficer JP zmaga się z trudnościami małżeńskiego życia. W kolejnych odcinkach detektywistyczna ekipa ma do rozwiązania wiele trudnych zagadek – od morderstwa prezesa klubu krykietowego, znalezionego na środku boiska, po ciało naukowca, odnalezione w połowie drogi na szczyt wulkanu. Jedna ze spraw zabiera także Humphreya i jego ekipę aż do Londynu.
Szarość jesieni i smutek zimy rozwiewał nam lekki, zabawny, chociaż kryminalny serial. pt. “Śmierć pod palmami”. Akcja rozgrywała się na przecudnej, karaibskiej wyspie. Flegmatyczny Anglik, potem jego następcy rozwiązują zagadki które przypominają zagadki z powieści Agathy Christie.
Krzysztof Kolumb przypłynął na wyspę 4 listopada 1493 roku i zacumował w najgłębszej zatoce Karaibów. Była świetnie osłonięta, dlatego też upodobali ją sobie piraci i korsarze. Kiedyś tu była wielka plantacja trzciny cukrowej Potherie, której właściciele zbili majątek dzięki darmowej pracy niewolników.
Bardzo się chciało chociaż na chwilę wskoczyć do tego raju, pochodzić po uliczkach, zjeść obiad w barze Kathrine, w miejscu gdzie wszyscy się zbierali po rozwikłaniu śledztwa. A potem wzdychanie za słońcem i palmami zamieniliśmy w czyn.
Lecieliśmy przez góry, płynęliśmy przez morza, jechaliśmy autobusem po wyspie i oto jesteśmy. To sceneria miała największe znaczenie w filmie, turkusowe morze, piękna zatoka i cudowna przyroda. Najpierw sprawdziliśmy gdzie kręcono odcinki.
Po wojnie między Francuzami i Brytyjczykami niewiele zostało, dlatego ludzie bali się tu zamieszkać. Po zniesieniu niewolnictwa, została tylko jedna plantacja, pracownicy się buntowali przeciwko rodzinie Caillou i ich okrutnemu wyzyskowi.
Kapłana, który był wielka podporą dla czarnych rolników deportowano do Anglii. Deshaies otrzymało nadzór wojskowy, a miasteczko było odizolowane do tego stopnia, że nawet nie miało drogi do 1957 roku.
Komentarze
Świetny serial
Zabieram sie za ogladanie kolejnego odcinka!
jak wam się nie uruchamia player po rejestracji to otwórzcie stronę na nowo, u mnie pomogło
Bardzo świetny serial polecam
Zakończenie mnie totalnie zaskoczyło :o
Fakt! Dobre.
Daje 9/10
Dzięki za udostępnienie serialu, nigdzie go nie mogłam znaleźć
dobry polecam
Załaduj pozostałe komentarze...