Oglądaj za darmo w Player+!


Dostępne wszystkie sezony i odcinki!

The Expanse Serial Online.

Obecnie oglądających: 295
The Expanse

The Expanse

Dec. 14, 2015
Twoja ocena: 0
8 1 głos
Udostępniono0

WYSZUKIWARKI SERIALI

Sezony i odcinki

6Sezon 6 Dec. 10, 2021
5Sezon 5 Dec. 16, 2020
4Sezon 4 Dec. 13, 2019
3Sezon 3 Apr. 11, 2018
2Sezon 2 Feb. 01, 2017
1Sezon 1 Dec. 14, 2015

Twórca

Obsada

Steven Strait isJim Holden
Jim Holden
Cas Anvar isAlex Kamal
Alex Kamal
Wes Chatham isAmos Burton
Amos Burton
Dominique Tipper isNaomi Nagata
Naomi Nagata
Shohreh Aghdashloo isChrisjen Avasarala
Chrisjen Avasarala
Frankie Adams isRoberta 'Bobbie' W. Draper
Roberta 'Bobbie' W. Draper
Cara Gee isCamina Drummer
Camina Drummer

Opis

Gdzie obejrzeć serial The Expanse online za darmo?

Akcja „The Expanse” rozgrywa się 200 lat w przyszłości, a w jej centrum leży sprawa zaginionej kobiety. Bohaterami są Jim Holden, zastępca dowódcy statku Canterbury, który zajmuje się holowaniem brył lodu z Pierścieni Saturna do zajmujących się górnictwem i wydobyciem minerałów Stacji Pasa Asteroid, oraz detektyw Miller, który poszukuje zaginionej. Kiedy wiedziony tropem trafia do Scopuli i sympatyzującego z buntownikami Holdena, zaczyna zdawać sobie sprawę, że dziewczyna może być kluczem do wszystkiego. Układowi Słonecznemu grozi wojna.

Recenzja serialu:

Wyjaśnijmy już na wstępie – nie ma mowy o żadnej rewolucji zarówno w treści, jak i w formie serialu. Część fanów prognozowała, że dzięki Amazonowi The Expanse przerodzi się w kosmiczną Grę o tron i szturmem podbije serca masowej widowni. Nic takiego raczej się nie stanie, ponieważ zmiany, które zaszły w formule są na tyle subtelne, że nie powinny wpłynąć na recepcję serialu. To wciąż jest dość trudny i wymagający myślenia format. Przeciętny widz może pogubić się w niektórych zawiłościach fabularnych. Nie oznacza to oczywiście, że nic nie uległo metamorfozie. Po pierwsze, dostaliśmy cały sezon od razu, co we współczesnej telewizji ma ogromne znaczenie. Odcinki nieco się wydłużyły, pojawiło się więcej akcji, a oprawa techniczna zauważalnie poszła do przodu. The Expanse zawsze był serialem bardzo ładnym, a teraz warstwa audiowizualna imponuje jeszcze bardziej. Czwarty sezon przepełniony jest momentami, w których produkcja pokazuje pełnię swoich możliwości.

W najnowszej serii spotykamy naszych bohaterów jakiś czas po odkryciu Pierścienia. Galaktyczna brama jest teraz strzeżona, kontrolowana i badana przez zintegrowane siły Ziemi i Marsa. Przyciąga jednak uwagę Pasiarzy, którzy po drugiej stronie Pierścienia szukają dla siebie nowego świata. Część z nich znajduje podobną do Ziemi planetę Ilus, na której postanawia się osiedlić. Ich śladami podążają pozostałe ekspedycje, co jak łatwo się domyślić, generuje konflikty. Rozpoczyna się swoista gorączka złota i walka o nowy ląd. Problem jednak jest taki, że nowy świat kryje wiele tajemnic i jest bardzo niebezpieczny. Na Ilus znajduje się Protomolekuła, która stanowi zagrożenie dla każdego odwiedzającego planetę. Kluczem do rozwiązania zagadki nowego świata jest nasz stary znajomy – James Holden.

Załoga Rocinante dociera na Ilus niczym siedmiu wspaniałych na Dziki Zachód. To porównanie jest jak najbardziej zasadne, ponieważ nowa seria w wielu miejscach nawiązuje do westernowych klasyków. Momentami robi to tak jawnie, że bohaterowie w swoich rozmowach wspominają początki Ameryki i kolonizację nowych ziem. Co więcej, strzelaniny na Ilos są na porządku dziennym, a jedno z najważniejszych rozstrzygnięć sezonu ma miejsce podczas pojedynku rewolwerowców. Przyjęta estetyka posiada pewien urok. Surowy teren, niewielka osada Pasiarzy i nowo przybyli, którzy próbują wprowadzić własne porządki. Otoczenie wokół jest bardzo nieprzyjazne. Planeta ma swoje kaprysy, a ludzie nie mają szans w konfrontacji z bezlitosną naturą świata, będącego w dziwnej symbiozie z Protomolekułą. Jednym słowem, w nowym sezonie znajdą coś dla siebie zarówno fani Diuny, jak i Deadwood. To jednak nie wszystko.

Centralną częścią opowieści jest oczywiście Ilus, ale to nie oznacza, że Ziemia, Mars i kosmos traktowane są po macoszemu. Podczas gdy ekipa Holdena zmaga się z Protomolekułą, Chrisjen Avasarala próbuje utrzymać stanowisko Sekretarza Generalnego Ziemi, Bobbie Drapper przeżywa ciężkie chwile na Marsie, a Klaes Ashford rusza w pogoń za pewnym niebezpiecznym kosmicznym piratem. Poszczególne wątki są w pewien sposób ze sobą powiązane, jednak ich siłę stanowi autonomiczność. Każda z historii jest ciekawa i każda z nich wnosi coś ważnego do uniwersum The Expanse. Avasarala, Drapper i Ashford świetnie wypadają pod względem charakterologicznym. Tej pierwszej do twarzy jest z władzą absolutną, Bobbie na zakręcie życiowym zyskuje dużo więcej osobowości, a Ashfordowi charyzma dosłownie wylewa się uszami. Historie tych postaci nie są wątkami pobocznymi, a dopełnieniem głównej fabuły, która jak zawsze skupia się na Holdenie i jego ekipie.

 

The Expanse

The Expanse
The Expanse
The Expanse
The Expanse
The Expanse
The Expanse
The Expanse
The Expanse
The Expanse
The Expanse
Oryginalny tytuł The Expanse
Oceny z TMDb 7.8 991 głosy
Data pierwszej emisji Dec. 14, 2015
Data ostatniej emisji Dec. 13, 2019
Sezony Wszystkie dostępne!
Odcinki Wszystkie dostępne!
Średnia Długość 43 minut

Komentarze

82 komentarzy
Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.


Udostępniono0

Tytuły które mogą Ci się spodobać

Nieświadomi
Breathe
Wyznanie
After Life
Czerwony Karzeł
Bombay Begums
Rozstania
In the Flesh
Pułapki umysłu
Policjanci z Miami
Kto się odważy – Show Me a Hero
Pico da Neblina
×