Oglądaj za darmo w Player+!


Dostępne wszystkie sezony i odcinki!

The Good Doctor Serial Online.

Obecnie oglądających: 538
The Good Doctor

The Good Doctor

Sep. 25, 2017
Twoja ocena: 0
6 1 głos
Udostępniono12

WYSZUKIWARKI SERIALI

Sezony i odcinki

6Sezon 6 Oct. 03, 2022
5Sezon 5 Sep. 27, 2021
4Sezon 4 Nov. 02, 2020
3Sezon 3 Sep. 22, 2019
2Sezon 2 Sep. 24, 2018
1Sezon 1 Sep. 25, 2017

Twórca

Obsada

Freddie Highmore isShaun Murphy
Shaun Murphy
Hill Harper isMarcus Andrews
Marcus Andrews
Nicholas Gonzalez isNeil Melendez
Neil Melendez
Antonia Thomas isClaire Browne
Claire Browne
Richard Schiff isAaron Glassman
Aaron Glassman
Will Yun Lee isAlex Park
Alex Park
Fiona Gubelmann isMorgan Reznick
Morgan Reznick
Christina Chang isAudrey Lim
Audrey Lim
Paige Spara isLea Dilallo
Lea Dilallo
Jasika Nicole isCarly Lever
Carly Lever

Opis

Gdzie obejrzeć serial The Good Doctor online?

The Good Doctor: Shaun Murphy (Freddie Highmore) jest ambitnym lekarzem, cierpiącym na autyzm i zespół Sawanta, który pragnie rozpocząć pracę w szpitalu św. Bonawentury w San Jose. Sceptyczne nastawienie zarządu uniemożliwia mu jednak rozpoczęcie tam współpracy. Wkrótce ma miejsce poważny wypadek, w trakcie którego młody doktor ratuje życie poszkodowanym, a następnie otrzymuje posadę w lokalnym szpitalu. Charyzmatyczny chirurg próbuje udowodnić personelowi, że jego przypadłość nie stanowi przeszkody w ratowaniu innym życia.

Recenzja serialu:

Dwa kolejne odcinki serialu The Good Doctor znów wybierają sobie temat główny, wokół którego kręci się cała fabuła – w epizodzie numer 3. są to katorżnicze dyżury, jakie muszą wykonywać lekarze, zaś w odcinku numer 4. – szeroko rozumiane rodzicielstwo. I choć zarówno jeden temat jak i drugi są ciekawe i dają pole do manewru w opowiadanych historiach, przez ostatnie odcinki działo się raczej niewiele i trudno przywołać wątki, które po seansie pozostałyby w naszej pamięci na dłużej – zwłaszcza jeśli chodzi o odcinek numer 4. (poświęcony w głównej mierze Glassmanowi i jego majakom oraz prezentowaniu kolejnych na siłę upchanych relacji rodzicielskich, jakby ta jedna była niewystarczająca). Choć (jak zwykle) na ekranie pojawiają się ciekawe przypadki medyczne, nie mają one większego wpływu na fabułę czy osobiste wątki bohaterów. Nie dzieje się tak naprawdę nic, co wprowadziłoby do serialu jakąś nowość ani co pchnęłoby akcję mocno do przodu. Historia po prostu toczy się koło za kołem – jak tak dalej pójdzie, trudno będzie odróżniać jeden odcinek od drugiego, ponieważ poza bieżącymi sprawami nie dzieje się tu szczególnie dużo.

Drażni mnie trochę wątek Glassmana – w bieżących dwóch odcinkach obserwujemy go w łóżku szpitalnym, gdy jest już po operacji i ma dobre rokowania. Niestety od kiedy pojawia się przy nim widmowa córka robi się po prostu nudno. Twórcy odwlekają kulminację i punkt zwrotny najdłużej jak się da – nie dowiadujemy się, co się stało z dziewczyną w zasadzie aż do końca odcinka. Przez to, że zostało to przeciągnięte do granic możliwości, straciłam w pewnym momencie zainteresowanie tym wątkiem i już nie zależało mi na tym, by poznać odpowiedzi. Pomysł na historię może i był dobry, jednak wykonanie pozostawia niestety wiele do życzenia.

Jak już wspomniałam, to nie jedyne odniesienie do rodzicielstwa jakie zaproponowano w odcinku – wśród pacjentów mamy przecież agresywnego nastolatka, który manipuluje matką, mamy dziewczynę, która wbrew woli rodziców wspina się po skałach i nie chce słuchać ich rad, a sam Melendez również udaje się do swojej (prawdopodobnie) córki po głębszym zastanowieniu i dłuższej refleksji życiowej. Okej – ten ostatni wątek działa na emocje i pokazuje skrywaną dotąd twarz lekarza, jednak żałuję, że wpleciono go w fabułę właśnie w takim momencie – w serialu o rodzicach i dzieciach nie jest on niczym innym jak kolejną ilustracją, po prostu jedną z wielu. Szkoda, bo w przeciwieństwie do historii pacjentów, tutaj rzeczywiście mamy do czynienia z ważną postacią i jej życiem prywatnym – coś, co było dobrym punktem wyjścia do opowiedzenia nam czegoś więcej o Melendezie, potraktowano zdecydowanie zbyt pobieżnie. I zdziwię się, jeśli wątek dziewczynki z ośrodka powróci w fabule w ważniejszej roli – na tę chwilę moim zdaniem się na to nie zanosi.

The Good Doctor

The Good Doctor
The Good Doctor
The Good Doctor
The Good Doctor
The Good Doctor
The Good Doctor
The Good Doctor
The Good Doctor
The Good Doctor
The Good Doctor
Oryginalny tytuł The Good Doctor
Oceny z TMDb 8.6 3,233 głosy
Data pierwszej emisji Sep. 25, 2017
Data ostatniej emisji Mar. 30, 2020
Sezony Wszystkie dostępne!
Odcinki Wszystkie dostępne!
Średnia Długość 42 minut

Komentarze

148 komentarzy
Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.


Udostępniono12

Tytuły które mogą Ci się spodobać

Continuum: Ocalić przyszłość
Dynastia Tudorów
Szkoła zabójców
Obsesja Eve
Love
Przyjaciółki
Diagnoza
The End of the F***ing World
Archer
American Horror Stories
Korona – The Crown
To moje życie!
×